Ekşioğlu İm-Sa İnşaat'tan Şile'de 50 milyon dolarlık dev proje! Temeli atıldı!

Ekşioğlu İm-Sa İnşaat'tan Şile'de 50 milyon dolarlık dev proje! Temeli atıldı!

Ekşioğlu İm-Sa İnşaat, Şile'de bulunan 83 bin metrekarelik arazi alanı üzerine yatırım bedeli 50 milyon dolar olan dev bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor...


Kategori: Yeni Projeler

15 Eylül 2012 tarihinde temeli atılan Şile projesinin ismi Kilia Projesi olarak açıklandı. Henüz fiyatları belli olmayan projenin konsepti içerisinde büyük bir alışveriş merkezi ile 104 adet konak bulunacak.

Yüzde 70'lik bölümü yeşil alan olarak tasarlanan Kilia AVM, Kilia Şile Konakları ile sosyal tesisleri tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek. Projede yer alan 104 adet tripleks konak deniz ve doğa manzarasına sahip olacak.

Kilia Şile Konakları'nı oluşturan A tipi konaklar brüt 300 metrekare olarak, B tipi konaklar brüt 350 metekare olarak, C tipi konaklar ise brüt 500 metekare olarak tasarlandı. Ayrıca C tipi olarak inşaa edilen 10 adet konak kendi enerjisini üretecek şekilde inşa edilecek.

Kilia AVM ile Kilia Şile Konakları'nın ilk 36 adedinin yaklaşık 2 yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Projenin sosyal imkanları içerisinde; fitness salonu, cafe-bar, tenis kortu, basketbol sahası, voleybol sahası, bisiklet ve yürüyüş parkurları) ve kreş bulunuyor. Ayrıca 4 adet yarı olimpik, açık ve kapalı olmak üzere 2 adet olimpik yüzme havuzları da mevcut. Havuzların altı ise kapalı otopark olarak tasarlandı.

EKŞİOĞLU İM-SA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İmdat Ekşi, basına yaptığı açıklamada, Batı Karadenize açılan güzel yerleşim alanı olan Şile’de ilk şehir planlaması alanında ilk çalışmayı Ekşioğlu Grubu’nun başlattığına dikkat çekti. Kilia Projesinin Şile halkına ciddi istihdamsağlayarak göçü önleyeceğini kaydeden İmdat Ekşi, “KİLİA AVM,Şile’nin daha prestijli bir bölge konumunda olmasını ve yatırım alanıolmasına önayak olacaktır. Proje, (alışveriş merkezi ve konaklardakiisdihdam ile birlikte) en az 700-800 kişiye iş imkanı sağlayacaktır”açıklamasında bulundu.

AİDAT KONUSUNDA TİCARİ DÜŞÜNMÜYORUZ

İmdat Ekşi, satışına başlanan Kilia Konaklarına yurtdışı dahilyoğun talep aldıklarını kaydetti. İlk 36 konağın AVM ile birliktebiteceğini ve bölgede yaşantının başlayacağını da ifade eden İmdatEkşi, aidat konusunda ise şunları söyledi: “Aidatlar konusundaticari düşünmüyoruz. Biz aidatlara bir kaynak olarak bakmıyoruz.Amacımız sadece sitenin güvenliği sağlamak. Sitenin ihtiyacınıkarşılayacak, minimum seviyede tutacağız.”

KİLİA AVM, BÖLGENİN İLK ALIŞVERİŞ MERKEZİ

EKŞİOĞLU İM-SA İnşaat, KİLİA AVM’yi 20 bin metrekarelik  kapalı alanda inşaa edecek. Şilenin ilk AVM’si olacak Kilia AlışverişMerkezi’nde, alar, oyun salonları, bowling salonları,supermarket ve hertürlü ihtiyacı karşılayacak iş yerleri, mağazalaryer alacak.

www.eksioglu-im.com

.
© 2012 Konut Fırsatları Tüm Hakları Saklıdır.
Konutfirsatlari.com dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.